Alumil Albania
Choose your local website

Lajme

Gjeni çfarë ju nevojitet shpejt dhe lehtë
Kërko
Dhjetor 2019
Rrjeti botëror i Hotelerisë “Nobu" në qendër të Londrës zgjedh ALUMIL
Hoteleri Nobu, marka e jetesës e krijuar globalisht, e themeluar nga aktori i njohur i Hollywood-it Robert De Niro, Chef Nobu Matsuhisa me famë botërore dhe prodhuesi i mirënjohur i filmit Meir Teper, po zgjerohet me një njësi të re hoteliere në Londër.
Tetor 2019
Zbuloni SMARTIA-n e Re M45000
Sistemi i ri i shkëlqyeshëm jo i izoluar termikisht për dyer dritare me ngritje & rrëshqitje
Fari Ndriçues
Rrokaqiejt e artë "Fari Ndriçues" në Tel Aviv zgjodhi ALUMIL
"Akademia ALUMIL" hap dyert e saj me vizionin për të promovuar përsosmërinë
Akademia e re ALUMIL me emrin “ALUMIL Academy” ka hapur dyert e saj për komunitetin e përpunuesave
Çmimet Prodhimi Ekselencës 2019
Përsosmëri me dy Çmime Ari vetëm për ALUMIL
Shtator 2019
SMARTIA M12500 PHOS: Estetikë e jashtëzakonshme me përshtatje të re
Në kontekstin e evolucionit të vazhdueshëm të sistemeve tona arkitekturore, ne kemi krijuar një tipologji të re minimale inovative për sistemin e përparuar të rrëshqitjes SMARTIA M12500 PHOS.
Derë e palosshme SUPREME SF85: Rezistencë jashtëzakonisht e lartë e certifikuar për 9A
SUPREME SF85 është një nga sistemet më të fuqishme dhe me stil në kategorinë e dyerve të palosshme. Dizajni minimal, një larmi e madhe zgjidhjesh teknike dhe dimensionet e mëdha mbresëlënëse të konstruksionit (lartësia deri në 4.0 m), e bëjnë këtë sistem me të vërtetë unik.
Siguri e lartë me certifikimin RC3 për gjeneratën e re të sistemeve ALUMIL me hapje
Sistemet me hapje të përparuara të ALUMIL SMARTIA S67, SUPREME S77 & SUPREME S91 dallojnë për avantazhet e tyre të shumta në lidhje me projektimin dhe performancën, veçanërisht për izolimin e tyre të lartë termik, duke i bërë ato zgjedhjen ideale për azhurnimin e energjisë me efikasitet të ndërtesave.
ALUMIL u dallua në Koren e Jugut nga sistemi minimal me rrëshqitje SUPREM S650 PHOS
Kompleksi unik i ndërtesave "Haesley Condominium" në Korenë e Jugut i projektuar nga arkitekti i famshëm japonez Shigeru Ban është një përzierje e arkitekturës që ndërthur në mënyrë harmonike drurin, gurin, qelqin dhe aluminin.
Gusht 2019
Pergola e re fikse “KOS” | Komplet e izoluar
Me një emër të frymëzuar nga ishulli i mirënjohur Grek, pergola fikse dhe plotësisht e izoluar nga uji "KOS", siguron hijëzim dhe mbrojtje efektive nga moti. Lexoni artikullin dhe zbuloni të gjitha përfitimet e tij dhe veçoritë shtesë.
Edhe një herë Top Brand në Greqi
Besueshmëria, qëndrueshmëria e cilësisë dhe përgjegjësia e korporatës na sollën në mesin e markave kryesore në Greqi, sipas organizatës ndërkombëtare "SUPERBRANDS". Dëshironi më shumë detaje? Lexo artikullin.
Kurora e Sidneit | ndërtesa më e lartë në Sidnei me sistemet e ALUMIL
Deri në vitin 2021 ndërtesa më e lartë e Sidneit, e pajisur me sistemet tona, do të "dekoroj" qytetin e famshëm Australian.
Fasada SMARTIA M7 | Dritare të Integruara me Performancë të Certifikuar
Nëse projekti juaj kërkon një kombinim të estetikës dhe performancës së lartë, ne ofrojmë sistemin ideal. Lexoni në lidhje me fleksibilitetin e tij të projektimit, larminë e tipologjive, mundësinë e konstruksioneve strukturale dhe të gjitha tiparet e superioritetit të këtij sistemi.
Korrik 2019
Sistemet inovative ALUMIL në projektin "80 Adams Street" në Brooklyn
1.200 dritare strukturale të bëra me porosi, duke përfshirë dritare të gjera me sipërfaqe prej rreth 5 m2 për panel xhami.
SUPREME SD115 Pivot për dyer hyrjeje që bëjnë diferencën
Mekanizmi special pivot ka aftësinë për të integruar fibrat e karbonit në sipërfaqen e panelit të derës.
Strukturat e avancuara PV të montimit për çati nga ALUMIL Solar
Një PV projekt prej 600KW dhe 1.953 panele fotovoltaike u instaluan me një kënd 10 gradë në qytetin e Podgoricës
Pergolat Bioklimatike: Pajisjet ultra-moderne për momente relaksuese unike
Mbulesat e rrotullueshme-ZIP, grila hijezuese të varura vertikalisht, sistemi i rrëshqitjes së qelqit dhe ndriçimi LED. Pergolat tona bioklimatike të avancuara janë një zgjidhje e shkëlqyer për hapësirat në natyrë.
Qershor 2019
SMARTIA S67 PHOS | Versioni i ri
Sistemi me hapje SMARTIA S67 PHOS një zgjedhje e shkëlqyer për dritaret me estetikë të jashtëzakonshme që sigurojnë dritë maksimale.
Projekti Kullat Quattro
Gjeni sistemet inovative që u zgjodhën për këtë kompleks ndërtimi në Irak
WOODALUX | Një produkt i ri inovativ
Produkti i ri inovativ ofron pamjen e drurit natyror. Kjo është një zgjidhje e shkëlqyer për një sërë aplikimesh të tilla si veshja dekorative, fasadat hijezuese dhe shumë më tepër.