Alumil Albania
Choose your local website

Lajme

Gjeni çfarë ju nevojitet shpejt dhe lehtë
Kërko
Nëntor 2023
Loop 60: Alumini i parë i ricikluar i certifikuar në Greqi për profilet e sistemit arkitektonik
Përkushtimi i kompanisë sonë ndaj qëndrueshmërisë afatgjatë ka krijuar Loop 60, alumini i parë i ricikluar i certifikuar në Greqi për profilet e sistemeve arkitekturore. Mësoni më shumë se si Loop 60 përkrah mbrojtjen e mjedisit dhe eksploroni përfitimet e zgjedhjes së sistemeve të aluminit të ricikluar.
Maj 2023
SUPREME S650 e-MOTION: Mekanizëm i ri inovativ
SUPREME S650 e-MOTION, versioni i automatizuar i SUPREME S650 PHOS, tani ka një mekanizëm të ri që do të zëvendësojë të vjetrin.

Ky është një hap shumë pozitiv përpara, pasi mekanizmi i ri mund të bashkëpunojë me të gjitha profilet ekzistuese të serisë SUPREME S650 PHOS. Kjo lejon instalimin e tij në të gjitha tipologjitë e disponueshme, duke rritur fleksibilitetin e prodhimit që ofron.

Për më tepër, është në përputhje me versionin SUPREME S650 ECLIPSE, në të cilin gjurma e poshtme është plotësisht e fshehur në dysheme. Së fundi, vlen të përmendet se mekanizmi është pa zhurmë dhe i sigurt dhe mund të kombinohet me një bateri - në rast të ndërprerjes së energjisë - sensorë lëvizjeje, telekomandë ose një buton shtytës të montuar në mur.
BAU 2023: Prania dominuese nga ALUMIL
Ndikimi ndërkombëtar i ALUMIL u demonstrua qartë në panairin e fundit BAU 2023 në Mynih, i cili u zhvillua nga 17-22 Prill. Pjesëmarrja e këtij viti - e 13-ta me radhë - shënoi praninë e pandërprerë të kompanisë në eventin prestigjioz në një hark kohor prej 26 vitesh.
Maj 2022
Qendra e Eksperiencës Ellinikon: Sistemet e ALUMIL në pikën e re historike
Rizhvillimi urban në Ellinikon është projekti më i pritur në vend dhe një nga projektet më domethënëse në vazhdim në Evropë. Qendra e Eksperiencës Ellinikon është tashmë e hapur për publikun dhe ka lënë përshtypje vizitorët e saj që nga dita e parë.
Sisteme të vlerësuara me zjarr: ALUMIL ishte Sponsor i Argjendtë në Konferencën e 2-të Ndërkombëtare të EL.I.PY.KA.
Konferenca e Dytë Ndërkombëtare e Institutit Helen për Mbrojtjen nga Zjarri të Strukturave (EL.I.PY.KA) u zhvillua në datat 20 dhe 21 maj në godinën K2 të Sallës së Koncerteve të Selanikut.
ALUMIL: kompania e parë greke me certifikim Passive House për një sistem perdesh
SMARTIA M7 është një sistem i plotë i murit me perde që mund të ofrojë izolim të jashtëzakonshëm termik dhe nivele të larta të qëndrueshmërisë statike, sigurisë, izolimit të zërit dhe funksionalitetit.
Prill 2022
Presidenti & CEO i ALUMIL ishte lektor në Forumin e 7-të Ekonomik Delphi
Z. Georgios Milonas ishte një folës zyrtar në Forumin e 7-të Ekonomik Delphi. Tema qendrore e takimit të këtij viti ishte “Realitetet e reja” dhe anëtarët e komunitetit ekonomik, biznesor dhe politik u bashkuan dhe diskutuan tema të ndryshme ndërkombëtare.
SUPREME S650 PHOS Eklips & SUPREME S700: Ofrojnë opsionin e kornizës të insekteve të varur nga lart.
Dy sisteme premium, të cilat ofrojnë opsionin e kornizës të insekteve të varur nga lart, përmirësojnë cilësinë e jetesës duke mbrojtur nga insektet dhe ndërkohë duke ofruar ajrim natyral në hapësirat e brendshme.
AMIRI: Sistemet e ALUMIL “shkëlqejnë” në një hapësirë luksoze në Las Vegas
Marka e mirënjohur e veshjeve premium që shet veshje, këpucë dhe aksesorë hapi së fundmi hapësirën e re të shitjes luksoze brenda Wynn Resort dhe zgjodhi sistemet e sofistikuara të ALUMIL.
Mars 2022
Georgios Milonas u emërua "Sipërmarrësi më i mirë në rritje ndërkombëtare" i vitit
Në eventin Ernst & Young të konkursit “Sipërmarrësi i Vitit”, Presidenti dhe CEO i ALUMIL u shpërblye për praninë e tij ndërkombëtare dhe performancën globale të kompanisë ndër vite.
FÖRENA: Sistemet ALUMIL vjedhin shfaqjen në Manhatan
Në rajonin Chelsea të Manhattan, Nju Jork, 12 kate ngrihen nga toka. Kjo ndërtesë e re moderne ndodhet në 540 Sixth Avenue. FÖRENA është zgjidhja e re rezidenciale që sjell jetë të re në peizazhin urban të lagjes.
SMARTIA PG115P ITHACA: Pergol moderne me estetikë të lartë
Pergola është një element thelbësor i hapësirës së jashtme, pasi përcakton ndjeshëm funksionalitetin dhe estetikën e saj. Pergola e re bioklimatike SMARTIA PG115P ITHACA nga ALUMIL ofron performancë të shkëlqyer dhe shquhet për dizajnin e saj modern.
Akademia ALUMIL shndërrohet në Akademia Arkitekturore e Aluminit
Shkolla e suksesshme e ALUMIL shndërrohet në një organizatë të re për fushën e fabrikimit të aluminit dhe është partnere me dy kompani lidere teknologjike dhe dy nga universitetet më të njohura në Greqi.
Dhjetor 2021
Ne lançuam 3 sisteme të reja për ndarjen e hapësirave të brendshme
Ndarja efektive e hapësirave të brendshme është shumë e rëndësishme, pasi synon përmirësimin e kushteve të punës, duke rritur privatësinë, ndriçimin natyral dhe estetikën e përgjithshme.
Një vit Ambasadorët e Gjelbër ALUMIL!
Më shumë se një vit më parë, u krijua ekipi vullnetar i punonjësve të ALUMIL, Ambasadorët e Gjelbër. Qëllimet kryesore të ekipit ishin ndërgjegjësimi i njerëzve të kompanisë rreth çështjeve ekologjike dhe marrja e iniciativave për mbrojtjen e mjedisit me veprime si brenda ashtu edhe jashtë kompanisë.
SMARTIA M450: Zbuloni gjerenatën e re të sistemeve me rrëshqitje dhe ngritje & rrëshqitje
Komfort total, fleksibilitet maksimal në ndërtim, dizajn minimal, performancë e lartë. Risia ALUMIL për sistemet me rreshqitje dhe ngritje & rrëshqitje ka ardhur, plot përfitime dhe ju pret ta zbuloni.
Korrik 2021
ALUMIL shkëlqen në çmimet "Diamantët e Ekonomisë Greke 2021"
Motoja e ALUMIL "ndërtojmë përsosmëri çdo ditë", karakterizon çdo aspekt të aktiviteteve të kompanisë. Kohët e fundit kompania mori njohje të veçantë në eventin "Diamante të Ekonomisë Greke 2021"!
Archiclub: ALUMIL në një showroom inovativ për arkitektët në Kiev
Archiclub është një showroom i ri, që u përurua kohët e fundit në qendër të Kievit, në një bulevard të populluar. Kjo është një ekspozitë - hapësirë ​​bashkëpunimi, e krijuar për të përmbushur nevojat moderne të arkitektëve, duke ofruar zgjidhje të personalizuara dhe produkte të cilësisë së lartë për projektet e tyre.
SUPREME S650 e-Motion: Inovacioni në lëvizje!
SUPREME S650 e-Motion është ideal në mbulimin e hapësirave të gjera, duke mundësuar fortësi, gjërësi dhe pamje të papenguar.
Foundry Quarter: Reading mirëpret sistemet SUPREME të ALUMIL!
Rreth 70 kilometra në perëndim të Londrës, Reading është një qytet me një popullsi me më shumë se 300 njerëz, duke u rritur vit pas viti. Reputacioni i lulëzuar i qytetit si një qendër biznesi ka tërhequr korporata dhe sipërmarrës të rinj. Si rezultat, strehimi mbetet një çështje e rëndësishme që ka nevojë për zgjidhje të caktuara.