Alumil Slovakia
Choose your local website
Glass Options

Možnosti skla

Mnohí by si mohli myslieť, že keď sa rozhodujete, ktorý štýl okna je pre vaše potreby správny, musíte si vybrať iba medzi jednosklom, dvojsklom alebo trojsklom. Existuje však ešte viac možností so zameraním na energetickú účinnosť a vysoký výkon, ako aj na estetiku. Prečítajte si tieto informácie a zistite, ako rôzne nízkoemisné vrstvy, tabule a ďalšie vylepšenia ovplyvňujú výkon vašich okien. Zasklenie je hlavnou časťou celkovej plochy okna a tvorí v priemere asi 70 % až 80 % jeho povrchu. Jeho vplyv na energetickú účinnosť, zníženie hluku a bezpečnosť je teda obrovský.

V prvom rade z hľadiska bezpečnosti a odhlučnenia si môžete vybrať medzi rôznymi vrstvenými sklami, tvrdenými sklami alebo sklami, ktoré kombinujú obe technológie (ako napríklad sklá do auta). Okrem toho si môžete vybrať medzi rôznymi hrúbkami zasklenia medzi vrstvami s jednoduchým, dvojitým alebo trojitým zasklením, s hrúbkami od 5 mm do 80 mm. Čím je sklenená výplň hrubšia, tým môžete získať lepšiu hlukovú a tepelnú izoláciu, ako aj bezpečnosť.

Okrem toho môže byť do výplní s dvojitým a trojitým zasklením naplnený špeciálny plynný argón (netoxický) pre lepšiu tepelnú izoláciu. Všimnite si, že okenný systém môže mať podľa svojej konštrukcie špecifickú hrúbku skla. Tepelne izolované hliníkové systémy, okrem ich zvýšenej tepelnej izolácie vďaka špeciálnym tepelným mostom polyamidu, znesú väčšinou hrubšie sklenené výplne.

Vďaka pokročilej technológii skiel so špeciálnymi tekutými kryštálmi (PDLC – Tekutý kryštál dispergovaný v polyméri) možno priehľadnosť sklenených výplní upraviť podľa vášho súkromia alebo potrieb osvetlenia.

Jednovrstvové sklo: Jednoduché a nákladovo efektívne

Vďaka nižším nákladom sú okná s jednovrstvovými sklami skvelé pre garáže, kôlne na náradie a iné nevykurované hospodárske budovy. Tiež, keď sa okná s jednovrstvovými sklami rozbijú, ich oprava je lacnejšia, pretože potrebujete iba jednu vrstvu skla. Ak ide o energetickú účinnosť, múdrejšou voľbou sú možnosti dvojitého alebo trojitého skla.
Dual Pane Glass

Dvojvrstvové sklo: Nový štandard

Dvojité zasklenie pozostáva z dvoch sklenených vrstiev, ktoré sú spojené zvyčajne pomocou hliníkového dištančného rámiku alebo rozpery s teplým okrajom (polyamidový profil) a utesnené špeciálnym lepidlom. Ponúkajú výrazne vyššiu tepelnú izoláciu a zvukovú izoláciu v porovnaní s jednoduchým zasklením, v ktorom je aplikovaná iba jedna sklenená vrstva.

Dvojvrstvové energeticky účinné sklo: Šetrite energiu a peniaze vďaka použitiu energeticky úsporného dvojitého skla.

Energeticky účinné dvojvrstvové zasklenie, tiež známe ako nízkoemisné zasklenie, je štruktúrované ako bežné dvojsklo, ale má špeciálne sklá, ktoré ponúkajú vyššiu tepelnú izoláciu vďaka izolačnému plynu, ktorý je naplnený medzi dvoma sklenenými vrstvami.
Konkrétne sa skladá z dvoch sklenených vrstiev, ktoré sú spojené zvyčajne pomocou hliníkového dištančného rámiku alebo dištančného rámiku s teplým okrajom (profilu) a utesnené špeciálnym lepidlom. Prvá sklenená vrstva je číre plavené sklo, zatiaľ čo druhá je špeciálne spracovaná nanesením nízkoemisnej vrstvy (low-E), ktorá zabezpečuje vysoký odraz slnečného infračerveného žiarenia, a tým znižuje priepustnosť infračerveného žiarenia v interiérových priestory. Okrem toho, ako bolo uvedené vyššie, priestor medzi dvomi sklenenými vrstvami je vyplnený plynným argónom pre lepšiu tepelnú izoláciu.
Vďaka energeticky úspornému dvojvrstvovému zaskleniu sú možné nižšie tepelné straty z interiéru do vonkajšieho prostredia vášho domu. Navyše, nežiaduce horúčavy počas leta sú redukované znížením intenzívneho slnečného žiarenia, čím sú zaistené lepšie klimatické podmienky.

Trojvrstvové sklo: Extrémna energetická účinnosť

Trojvrstvové zasklenie obsahuje tri vrstvy skla, aby sa zabezpečila veľmi vysoká tepelná izolácia, čím sa zvyšuje energetická účinnosť budovy.
Aplikáciou nízkoemisného povlaku na dva sklenené povrchy sa do domu prenáša minimum tepla vplyvom slnečného žiarenia, vďaka čomu je váš interiér počas leta chladnejší, najmä v oblastiach s vysokým slnečným žiarením. Okrem výnimočnej tepelnej izolácie poskytujú aj veľmi vysokú hlučnosť, čím výrazne prispievajú k lepším životným podmienkam.
Triple Pane Glass