Alumil Slovakia
Choose your local website
Hardware Options

Možnosti kovania

Sortiment príslušenstva Alumil zahŕňa produkty s bezkonkurenčnou ergonómiou a zvýšenou odolnosťou, ktoré ponúkajú skvelú estetiku. Všetky riešenia boli starostlivo vybrané a vyvinuté ako súčasti spoločnosti Alumil Systems, ktoré našim zákazníkom poskytujú širokú škálu architektonických riešení.
Window-and-Door-Locks

Zámky okien a dverí

Zámky zabezpečujú bezpečnosť a funkčnosť systémov. V hliníkovom priemysle sa pojem „zámok“ používa najmä pre dvere a posuvné systémy. Vo vyklopných a otočných a zdvižno-posuvných systémoch sa „zámky“ nazývajú „mechanizmy“.

V prípade vchodových dverí a jednoduchých posuvných systémov je k dispozícii viacero možností zámkov v závislosti od úrovne bezpečnosti a požadovanej použiteľnosti.

Vo veci bezpečnosti
Počet uzamykacích bodov je dôležitým bezpečnostným faktorom. V sortimente Alumil sú k dispozícii jednobodové aj viacbodové zámky (až 5 pre dvere a 4 pre jednoduché posuvné dvere) ako rozšírené bezpečnostné riešenie.

Zámky môžu mať aj rôzne typy uzamykania, od hákov až po skrutky a čapy. .

Vo veci funkčnosti:
Valčekové zámky sa dajú použiť na jednoduchý prístup zvonku bez potreby kľúča. Dvere s valčekovými zámkami sa dajú otvoriť zatlačením a zvyčajne sa používajú v komerčných prevádzkach. V domácnostiach sa používajú zámky so západkou, ktoré umožňujú vstup len používateľom s kľúčom.

Je možné namontovať automatické zámky, ktoré zabezpečia „uzamknutie“ pri zatvorení bez potreby otáčania kľúčom.

Ďalej je možné namontovať automatické mechanizmy na otváranie a zatváranie krídla dverí pomocou tlačidla alebo diaľkového ovládača. To môže byť veľmi užitočné pre používateľov s obmedzenými schopnosťami.

Na základe uvedeného spoločnosť Alumil ponúka celý rad zámkov, od jednoduchých až po viacbodové zámky s integrovanou automatikou, ktoré spĺňajú aj tie najvyššie požiadavky.

Pánty okien a dverí

Pánty sú osobitnou súčasťou všetkých systémov otvárania. V závislosti od požiadaviek môžu mať pánty rôzne vlastnosti, z ktorých hlavnou je ich nosnosť:

Pánty môžu byť na systéme viditeľné alebo skryté – rafinovanejšie riešenie. V prípade viditeľných pántov ich dizajn a farba dotvárajú vzhľad systému. Pánty majú zvyčajne valcovitý tvar a sú k dispozícii vo väčšine obľúbených farieb práškového lakovania a eloxovania.

V závislosti od použitia spĺňajú pánty rôzne technické požiadavky a možno ich nájsť pod rôznymi názvami:

 • Pri vystupujúcich oknách sa pánty nazývajú „pridržiavacie ramená“.
 • Pri otočných oknách sa nazývajú „otočné pánty“.
 • Pri dvojkrídlových dverách sa používajú „valčekové pánty“ ako kombinácia valčekov a závesov
 • Nakoniec môžu byť priskrutkované alebo upnuté podľa ich montáže na okná alebo dvere

V neposlednom rade je kľúčovou charakteristikou certifikácia životnosti a odolnosti proti korózii. Sortiment pántov Alumil je plne certifikovaný na všetkých úrovniach.

Window-and-Door-Hinges
Window-and-Door-Handles

Kľučky okien a dverí

Kľučky sú jediným dotykovým bodom hliníkového systému. Kľučka oživuje zvyšok príslušenstva systému, ktoré zabezpečuje jeho funkčnosť. Preto je kľučka veľmi dôležitou súčasťou systému. Hlavné vlastnosti kľučky sú:

 • Ich typy. Podľa použitia sa kľučky delia podľa typu okien, dverí a zdvižno-posuvných typov. Okrem toho možno vyššie uvedené typy rozdeliť do podskupín s oddelenými charakteristikami.
 • Bezpečnosť, ktorú poskytujú. Kľučky môžu zvýšiť bezpečnosť systému 2 rôznymi spôsobmi. Prvým je opatrenie kľučky kľúčom, ktorým je možné ovládať nielen vnútorné použitie systému, ale aj zvyšuje ochranu proti vlámaniu. Druhým spôsobom je mechanizmus Secustic proti vlámaniu, ktorý vonkajšiu prevádzku kľučky neumožňuje. Sortiment Alumil obsahuje obe riešenia.
 • Ich estetiku. Používame prevažne kľučky navrhnuté spoločnosťou Alumil, ktoré dopĺňajú každý systém Alumil. Kľučky sú dostupné vo všetkých obľúbených farbách s práškovým lakovaním a eloxovaním. Na požiadanie sú k dispozícii aj špeciálne farby.
 • Ich certifikácia odolnosti a antikoróznej ochrany. Sortiment kľučiek Alumil je plne certifikovaný na všetkých úrovniach

Mechanizmy okien a dverí

Podobne ako v prípade zámkov, mechanizmy zabezpečujú bezpečnosť a funkčnosť okna alebo dverí. Hlavným rozdielom je, že zámky sa zvyčajne skladajú z jedného kusa, zatiaľ čo aparáty sú kompletným riešením niekoľkých častí so zložitejšou funkciou. Existujú 2 typy mechanizmov: výklopné a otočné, a zdvižno-posuvné.


Window-and-Door-Mechanisms

Výklopné a otočné mechanizmy sa vyznačujú nasledujúcimi bodmi:

 • Ich materiál a ich prevádzkové prevedenie. Existujú teda 2 základné typy: hliníkový mechanizmus, ktorý pozostáva z kovových častí spojených tyčou; a oceľový mechanizmus, ktorý pozostáva z kovových častí navzájom spojených bez použitia ďalších častí.
 • Počet uzamykacích bodov. Oba mechanizmy môžu mať viacero uzamykacích bodov po obvode krídla podľa bezpečnostných požiadaviek.
 • Typ kľučky. Mechanizmy rady Alumil sú vždy vybavené kľučkami Alumil.
 • Hmotnosť krídla. V prípade veľkých otvorov a/alebo ťažkých sklenených výplní by sa mal použiť vysoko odolný mechanizmus. Vo väčšine prípadov však postačujú štandardné mechanizmy.
 • Estetika pántov. Pánty mechanizmu môžu byť viditeľné alebo skryté a natreté rôznymi farbami.
 • Uhol otvárania krídla. Uhol otvorenia sa môže líšiť v závislosti od technických vlastností každého mechanizmu. Preto existujú mechanizmy, ktoré umožňujú otváranie krídla až o 100 stupňov, zatiaľ čo iné až o 180 stupňov.
 • Maximálne rozmery krídel, ktoré môžu podporovať.
 • Ich certifikácia na odolnosť a odolnosť proti korózii. Mechanizmy radu Alumil sú vysoko certifikované na všetkých úrovniach.

Zdvižno-posuvné mechanizmy sa vyznačujú nasledujúcimi bodmi:

 • Hmotnosť, ktorú ich valčeky dokážu uniesť. Alumil ponúka 2 mechanizmy. Štandard, ktorý je vhodný do hmotnosti krídla do 200 kg a vysoko odolný do 400 kg.
 • Počet uzamykacích bodov. Oba vyššie opísané mechanizmy majú 2 uzamykacie body a v prípade potreby ešte jeden na zvýšenie bezpečnosti. Počet uzamykacích bodov a skutočnosť, že krídlo pri zatváraní leží na svojej hmotnosti.
 • Jednoduché použitie. Zdvižno-posuvné mechanizmy Alumil ponúkajú veľmi hladké a tiché posúvanie aj pri veľmi veľkých a ťažkých krídlach, pričom uzamykanie je bezpečné aj pre malé deti.
 • Zdvižno-posuvné mechanizmy Alumil sú vždy vybavené kľučkami Alumil.
 • Zdvižno-posuvné mechanizmy Alumil sú plne certifikované z hľadiska životnosti a odolnosti proti korózii.
Other-Hardware

Iné technické vybavenie

Spoločnosť Alumil ponúka kompletný sortiment príslušenstva, ktorý dokáže uspokojiť všetky vaše potreby. Špeciálne riešenia pre dvere, okná, stavebné a inštalačné materiály, obklady, polykarbonáty a mnohé ďalšie.