Alumil Slovakia
Choose your local website
factors

Faktory ovplyvňujúce výkon rámu

Alumil. Faktory ovplyvňujúce výkon vášho domáceho rámu.
Window orientation and placement

Poloha a orientácia

Poloha rámu je ďalšou vlastnosťou, ktorá výrazne ovplyvňuje váš konečný výber. Slnečné žiarenie, poveternostné podmienky, tlak vetra a orientácia rámu sú faktory, ktoré je potrebné zvážiť (napr. pri oknách orientovaných na sever sa neodporúča výber energeticky neefektívnych rámov z dôvodu obrovských strát energie. Súčasne sú okná orientované na juh vystavené väčšiemu množstvu slnečného žiarenia).

Dizajn rámu

Činnosť rámu môže hrať pri jeho výbere zásadnú úlohu, pretože ovplyvňuje vetranie, čistenie, tienenie a funkčnosť.
Window Design
Glass Choice

Zasklenie

Pozoruhodná vlastnosť, pretože zasklenia sú veľmi dôležité pre energetickú účinnosť rámu. Moderné zasklenia spĺňajú normy energetickej účinnosti a novšie dvoj- alebo trojkrídlové zasklenia s jedným alebo dvoma medzerami medzi sebou pre lepšiu izoláciu tepla a zvuku rýchlo nahrádzajú staršie modely. Energeticky účinné zasklenia môžu byť drahé, ale možno ich považovať za investíciu, ktorá v dlhodobom horizonte prináša úsporu nákladov na energiu.

Tienenie rámu

Orientácia otvoru ovplyvňuje slnečné tienenie. Pre severné otvory poskytujú jednoduché horizontálne systémy (pohyblivé alebo stabilné) lepšie tienenie, pretože slnečné lúče sa v lete v porovnaní so zimou odrážajú z vyššieho bodu. Navyše pre severné otvory nie sú potrebné tieniace systémy. Pre východné a najmä západné otvory sa odporúčajú naklonené vertikálne systémy, pretože tieto otvory sú v popoludňajších hodinách vystavené priamemu slnečnému žiareniu.
Window shading
Συμβουλές για σωστή επιλογή κουφωμάτων