Alumil Slovakia
Choose your local website
Header after sales

Pokyny na čistenie a údržbu okien a dverí

Povinnosti však nemajú len výrobcovia. Každý kupujúci má povinnosti týkajúce sa údržby svojich rámov!
CLEANING DOOR AND WINDOW FRAMES

Čistenie okien a dverí

Rámy dverí a okien by ste mali čistiť aspoň raz ročne.
Ak je váš dom blízko mora alebo priemyselnej oblasti, budete musieť rámy čistiť častejšie. Pri čistení by ste mali mať na pamäti, aby ste nepoškodili fungovanie a vzhľad vašich rámov. V ideálnom prípade by ste mali používať veľmi mäkkú handričku alebo špongiu, veľa vody a jemný čistiaci prostriedok, ako je saponát na riad.

Upozornenie: Nikdy nepoužívajte záhradnícke hadice ani vysokotlakové čistiace zariadenia.

Ochrana povrchov

Postarajte sa o dokonalý vzhľad vášho rámu. Aby si váš rám zachoval svoj pôvodný bezchybný vzhľad, musíte odstrániť stavebné materiály, ktoré na ňom mohli priľnúť počas prípravy vášho domu – cement, omietka atď.

Na hliníkové profily nelepte materiály, ako je lepiaca páska alebo iné druhy pások, pretože by mohli poškodiť lak.
Ak spozorujete stopy kremíka alebo lepidla, použite trochu modrého alkoholu a mäkkú handričku alebo bavlnu na odstránenie jemným trením. Na údržbu rámov nepoužívajte materiály s drsným povrchom, drôty alebo silné čistiace prostriedky, pretože zničia ich povrch.

SURFACE PROTECTION
ACCESSORIES PROTECTION

Ochrana príslušenstva

Na posuvných dverách dbajte na to, aby sa posuvné vedenia nedostali do kontaktu s pôdou alebo inými tvrdými prvkami. Kefy by mali zostať čisté, bez nečistôt alebo lepidiel. Čo sa týka otvorov, pre optimálnu hydroizoláciu a odolnosť venujte pozornosť gume a raz ročne namažte všetky pohyblivé časti rámu silikónovým sprejom.