Alumil Slovakia
Choose your local website

Taberner House

Výzva

Na mieste, kde až do roku 2015 sídlili kancelárie mestskej rady v londýnskej oblasti Croydon, došlo k schváleniu výstavby nového komplexu obytných budov. Cieľom tohto nového stavebného projektu bolo skĺbiť komerčné prvky s požiadavkami miestnej komunity a vytvoriť cenovo dostupné bývanie.

Riešenie

Taberner House, ktorý sa nachádza takmer 15 kilometrov južne od centra Londýna, je nesmierne očakávaným projektom, ktorý bol zverený architektonickej firme AHMM. Podľa plánu sa postavili 4 budovy vrátane 32-poschodovej veže, ktorá bude po dokončení ponúkať 513 nových bytov na predaj a prenájom, ako aj maloobchodných priestorov.

Architektonický prístup tu kopíruje estetiku okolia. Dizajn je jednoduchý, so zvislými a vodorovnými líniami a balkónmi s výhľadom na okolitú zeleň. Víziou architektov navyše bolo, aby sa Taberner House harmonicky dopĺňal s parkom Queen’s Gardens, ktorý sa práve nachádza v procese prestavby. Celkový výsledok nadobúda priam antropocentrický charakter a zdôrazňuje koexistenciu s parkom a tamojšou zeleňou. V súlade s vysokými britskými štandardmi kvality (BS) sú tieto štyri budovy vybavené tepelne izolovanými hliníkovými rámami, ktoré ponúkajú značnú úsporu energie, špičkovú mieru tlmenia hluku, výnimočnú vodotesnosť a ľahkú priechodnosť vďaka nízkemu prahu. 

Taberner House bude v tejto dôležitej oblasti Londýna význačným obytným projektom. Vďaka svojmu osobitému dizajnu ponúka možnosti bývania, ktoré zlepšia každodenné životy ľudí.

Architekti: AHMM

Identifikácia projektu

Krajina
Spojené kráľovstvo
Mesto
Croydon
Oblasť
Londýn
Rok
2021
pridať medzi obľúbené