Alumil Slovakia
Choose your local website

Gentle House III

Výzva

Ako možno vytvoriť moderný obytný komplex, v ktorom sa spája štýlová estetika s mimoriadne funkčnými vnútornými a vonkajšími priestormi? Gentle House III dokázal dostať eleganciu do bežného rodinného domu. 

Riešenie

Gentle House III je obytný komplex pozostávajúci z 18 domov. Projekt sa nachádza v Raspberry Valley v bulharskej Sofii. Každý dom sa vyznačuje rovnými, minimalistickými líniami s kubickým prístupom, čo je presne v súlade s víziou firmy LP Architects, ktorá je za tento dizajn zodpovedná.

Moderné prvky sú evidentné na každom rohu a prechádzajú z interiéru do exteriéru. Každá vila má vlastný dvor, ktorý navodzuje dojem vyrovnanosti a ešte umocňuje kontinuitu vzťahu s vonkajším prostredím. Široké otvory okien podporované robustnými vysokokvalitnými, minimalistickými a robustnými hliníkovými systémami a energeticky úspornými zavesenými fasádami výrazne posilňujú prirodzené svetlo.

Celkový výsledok dotvára pôsobivý átriový systém s tepelnou izoláciou, ktorý predlžuje hranice interiéru do exteriéru a spĺňa požiadavku tzv. „transparentnej“ architektúry. 

Architekt: LP Consult

Identifikácia projektu

Krajina
Bulharsko
Mesto
Sofia
Rok
2021
Size
7 222 m²
pridať medzi obľúbené