Alumil Slovakia
Choose your local website

Culinaris Canteen

Výzva

Mind Park je priemyselným a technologickým centrom v strede Srbska. Medzi tamojšími budovami bolo potrebné postaviť modernú reštauráciu – multifunkčný priestor pre zamestnancov i návštevníkov. 

Riešenie

Culinaris Canteen je budova odrážajúca predstavu projektu v oblasti Mind Park, ktorú navrhli architekti z firmy Bina Studio. Čisté a rovné línie, ostré uhly a pôsobivá strecha, ktorá akoby sa túžila „dotknúť“ sa oblohy. 

Interiér budovy je rozdelený do niekoľkých zón. Vďaka tomu je flexibilnejší a funkčnejší v závislosti od konkrétneho spôsobu využitia a potreby. Má prízemie, exhibičné poschodie a čiastočný suterén. Exteriéru dominuje sivá farba, ktorá vytvára dojem prepychu. Na fasáde možno vidieť obloženie v podobe kompozitných hliníkových panelov vysokej kvality, ktoré okrem dlhodobej odolnosti voči korózii ponúkajú aj výraznú redukciu hluku.

Použitie minimalistického zdvižno-posuvného hliníkového systému napokon zaisťuje vysokú mieru tepelnej izolácie, zvýrazňuje prirodzené osvetlenie a vylepšuje celkový estetický dojem z reštaurácie Culinaris Canteen. 

 

Architekti: Bina Studio

Identifikácia projektu

Krajina
Srbsko
Mesto
Sobovica-Lužnice, Kragujevac
Rok
2021
Size
2 422,85 m²
pridať medzi obľúbené

Производител на алуминий

ROLOMATIK D.O.O.