Alumil Albania
Choose your local website

Ikos Olivia

Situata


Sistemet novatore të ALUMIL u përdorën për të përmirësuar hotelin më të mirë all-inclusive të vitit 2018, Ikos Olivia, sipas TripAdvisor-it më të madh ndërkombëtar të udhëtimit, i cili numëron mbi 315 milionë anëtarë. Vizitorët nga e gjithë bota me destinacion final Gerakini, në Halkidiki, ku gjendet hoteli luksoz, gëzojnë komfort luksoz dhe mjedis të dizenjuar në mënyrë unike që ofron një eksperiencë të paharrueshme për relaks dhe qetësi. Ikos Olivia mbulon një sipërfaqe prej 90 hektarësh, duke impresionuar edhe mysafirët më të kërkuar me 142 dhoma gjumi të bollshme dhe suita elegante junior, si dhe 149 dhoma luksoze elegante twin. Ambjentet spektakolare rreth e rrotull në natyrë ofrojnë një pamje unike, nga peisazhi i gjelbër në detin e thellë blu. Relaksi dhe pushimi sigurohen në një nivel maksimal, në plazhet mahnitëse, pishinat dhe Ikos Spa unike, duke u siguruar që të ftuarit të gëzojnë një pushim të paparë rigjallërues. 

Rrezultatet


Sistemet e ALUMIL kanë aftësinë unike për t'u përshtatur dhe plotësuar krejtësisht nevojat e secilës ndërtesë. Izolimi i lartë i temperaturave të nxehta është i nevojshëm gjatë verës, kur temperatura arrin kulmin e saj. Sistemi modern me rrëshqitje SMARTIA S350 dhe fleksibël i izoluar termikisht me dizajnin e tij të sheshtë, u përshtat në mënyrë të përkryer arkitekturës dhe estetikës të Ikos Olivia, ndërsa plotëson nevojën për një izolim termik efikas. Për më tepër, sistemi i avancuar i termik me hapje me dy pozicione SMARTIA M11000 ofron nivele të larta të zvogëlimit të zhurmës dhe mbrojtjes kundër hyrjeve me dhunë, si dhe performancë të lartë në ajër dhe ujë dhe në të njëjtën kohë përmirëson estetikën e dhomave luksoze të hotelit.

Identiteti Projektit

Vendi
Greece
Qyteti
Halkidiki, Gerakini
Shto tek të preferuarat

Perpunues Alumini

ALUPERFECTION HELLAS A.E., Ψαρράς Γιάννης

Perpunues Alumini

ALUSOT, Sotiriadis I & M S.A