Alumil Turkey
Choose your local website

Haberler

Alumil: Mimari alüminyum sistemlerde Cradle to Cradle® Gümüş Sertifika başarısına ulaşan ilk Yunan şirketi

Geri dönüşümlü “yeşil alüminyum” üretimine önemli yatırımların ardından, entegre mimari sistemler için Çevresel Ürün Beyanları (EPD'ler) ile ödüllendirilen bir şirket olarak, Alumil geniş bir ürün yelpazesi için uluslararası Cradle to Cradle®Gümüş Sertifika alan ilk Yunan mimari alüminyum sistem şirketi olma onuruna erişti. Dış cephe, menteşeli ve kayar kapılar ile pencere sistemlerini içeren toplam 34 Alumil sistemi bu prestijli ödüle ulaştı. Bu önemli akreditasyon, Alumil'in sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi değerleri ile iç içe geçmiş bir iş stratejisini pekiştirmek için gösterdiği çabaların ve attığı adımların göstergesidir.

Cradle to Cradle® sertifikası; güvenli, döngüsel ve sorumlu bir şekilde üretilen ürünler için küresel bir standarttır. Değer zincirinin her aşamasında önde gelen birçok marka, perakendeci, tasarımcı ve üretici, ürünlerinin insanlar ve gezegen üzerindeki etkisinin olumlu olduğundan emin olmak için Cradle to Cradle Sertifikası Ürün Standardı'na güvenmektedir. Alumil, beş kriter temelinde Gümüş seviye sertifika aldı:

  • Malzeme Sağlığı: Ürünü oluşturan malzemelerin kimyasal bileşimini belirlemek ve malzemelerin insanlar ve çevre için güvenli olmasını sağlamak.
  • Ürün Döngüselliği: Yenilenici ürünler ve süreç tasarımıyla döngüsel ekonomi sağlamak.
  • Temiz Hava ve İklim Koruma: Temiz havayı korumak, yenilenebilir enerjiyi teşvik etmek ve zararlı emisyonları azaltmak.
  • Su ve Toprak Yönetimi: Temiz suyu ve sağlıklı toprağı korumak.
  • Sosyal Adalet: İnsan haklarına saygı göstermek, adil ve eşitlikçi bir topluma katkıda bulunmak ve adil çalışma ortamı sağlamak.

Cradle to Cradle® sertifikası ile Alumil; Sürdürülebilir İnşaat ve Biyoklimatik Mimarlık ilkelerine uygun, yüksek enerji verimliliğine sahip “yeşil” projeler için yeni bir fırsat yaratıyor. Daha da önemlisi, Alumil böylece yüksek kaliteli ve yüksek performanslı, çevresel sorumluluk anlayışına sonuna kadar bağlı alüminyum sistemlerle yaşam kalitesi yükseltme misyonuna bir adım daha yaklaşmış oluyor.

Favorilerine ekle