Alumil Turkey
Choose your local website
header

Kalite Güvencesi

quality-in-the-foreground

Kalite en ön plandadır

ALUMIL, her zaman müşterilerinin toplam memnuniyetini hedefleyerek kalite kontrol yönetimini sürekli geliştirirken üstün kaliteye sahip ve katma değerli ürünler üretmeye kendini adamıştır. Uluslararası üretim ve kalite kontrol yönetim sistemlerini uyguluyoruz ve dünyaca ünlü enstitülerdeki tüm mimari sistemlerimizi belgeliyoruz.

Şirket içi kalite kontrol laboratuvarları

Üretim sürecinin tamamında en yüksek kaliteyi garantilemek üzere ürünlerimizi birden çok şirket içi Kalite Kontrol Laboratuvarımızda test ediyoruz.

  • Çekme mukavemeti Laboratuvarı: Ekstrüzyon Hatları.
  • Toz boya Laboratuvarı: Tam donanımlı laboratuvar.
    Eloksal Laboratuvarı: Tam donanımlı laboratuvar.
  • Poliamit montaj Laboratuvarı: İzlenebilirlik için Q Testi, T testi, programlanmış fırın (20-200 °C) ve lazer makinesi.
  • Malzeme Analiz Spektrografı: Alüminyum Dökümhanesi.
  • Yeni Ürünler için Test Lab.

Gelen ürünler

Şirketin kendi imal etmediği ürünler depoya girmeden önce kapsamlı testlere tabi tutulurlar. AQL 2.5 kriterlerine uymaları halinde satışa sunulabilirler.

in-house-quality-control-laboratory
perfection-through-continuous-integration

Sürekli testlerle mükemmellik

Çalışanların kalite konularında eğitilmesi

Yüksek kaliteye ulaşılmasında insan faktörünün önemine odaklanarak her pozisyon için titizlikle uyulması gereken özel bir kalite kontrol yönergesi tanımlıyoruz. Ayrıca, yeni ürünler için düzenli grup eğitimlerinin yanı sıra mevcut ürünler için yeniden eğitim oturumları organize ediyoruz.

Felsefemiz, her çalışanı kalite kontrolörü koltuğuna oturtmak ve verimli bir kalite kontrol süreci için kişisel sorumlulukları güçlendirmektir.

Ayrıca, belli bir ürün her üretildiğinde, önceki üretim süreçlerindeki herhangi bir deneyimin dijital olarak geri çağrılabildiği bir dijital bilgi sistemi kullanıyoruz. Son olarak, özel kalite kontrol yöneticileri daima çeşitli üretim aşamalarına dahil olarak çalışanlarımıza sürekli olarak eğitim ve yeniden eğitim verir.

Bütüncül üretim yaklaşımı

ALUMIL'in temel stratejik tercihi daima üretim kapasitesinin sürekli iyileştirilmesi ve genişletilmesi olmuştur. Sonuçta bugün yıllık 100.000 tonun üzerinde üretim kapasitesi ile Avrupa'nın en büyük mimari alüminyum sistemleri üreticilerinden biri olarak üretim sürecinin tamamında etkili kalite kontrolü yapılmasını sağlar.

ALUMIL’in en önemli yetkinliklerinden biri yüksek dikey entegrasyonudur. Dökümhaneden çeşitli yüzey işlemlerine kadar tüm üretim süreçlerini başından sonuna kontrol edebilme becerimiz sayesinde mükemmel kalite kontrolü ve esneklik kazanıyor, müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerine hızlı yanıt verebiliyoruz.

holistic-production-approach

İzlenebilirlik: Kalitenin sağlanması

ALUMIL'in mimari alüminyum sistemlerle ilgili hemen hemen her şeyi üretebilen yüzde yüz bağımsız bir üretim tesisi yaratmak için göstermiş olduğu muazzam çabanın tek bir temel sebebi var: İZLENEBİLİRLİK.

Gelişmiş malzeme taşıma sistemimiz ve son teknoloji ürünü ERP sistemimiz sayesinde üretim sürecimizin her detayını biliyor ve sürekli olarak iyileştirmeler yapabiliyoruz. Üstelik olası sorunları zamanında önleyebiliyor, üretim veya satın alma sürecinin ilk adımından son teslimata kadar herhangi bir ürün için isabetli bir takip sistemi uygulayabiliyoruz. Böylece müşterilerimize her gün kalite garantisi verebiliyoruz.