Alumil Turkey
Choose your local website
corporate-responsibility-header

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

csr

Faaliyetlerimizle toplumumuzun kalkınmasına katkıda bulunuyoruz.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk, bireye ve onun bir topluluğun parçası olarak refahına ve ilerlemesine öncelik veren şirketimiz ve Grubumuz için temel bir unsurdur. ALUMIL, bu temel noktadan ve düşünce yapısından hareketle bu üç hedefe (birey, refah ve ilerleme) ulaşmak için geniş bir işlev yelpazesinde hizmet verir.

Bu nedenle, önceden de toplumsal faaliyetlerde bulunduğumuzu ancak bunları "Kurumsal Sosyal Sorumluluk" olarak adlandırmaya kısa bir süre önce başladığımızı belirtmek gerekir. Kişisel ideolojik ve etik ilkelerimizin gerektirdiği gibi, hevesle üstlendiğimiz ve daha da geliştirmeyi hedeflediğimiz bir sorumluluk.

Sosyal sorumluluk taleplerini aktif olarak kuruluşumuzun işleyişine dahil ederek çevrenin korunması, sosyal dışlanmanın sıfırlanması, fırsat eşitliği politikası ve iş yaptığımız her yerde ilişkilerin, yerel topluluklar ile karşılıklı güvene ve işbirliğine dayalı bir şekilde korunmasına vurgu yaparız. Sorumluluğumuzun bilinciyle ve faaliyetlerimizin mahiyetini aklımızdan çıkarmadan, pek çok konuya ama özellikle de çevreyi korumaya ve sağlık ve güvenlik standartlarına göre hareket etmeye odaklanırız.

Bu bakış açısından hareketle, insanların çevreye ve iklim değişikliğine daha fazla ilgi duymalarını sağlamak amacıyla bir dizi eylem gerçekleştirdiğimiz bir "Yeşil Alumil" çevre planı tasarladık. Şirketimizin izlediği çevre politikası ile el ele veren "Yeşil Alumil"in hedefi, "Yeşil" kalkınma yolunda önemli bir etken olmaktır.

Bu amaçla, ilk olarak, Amerika Birleşik Devletleri'nin eski başkan yardımcısı Al Gore'un ana karakteri olduğu Oscar ödüllü "An Inconvenient Truth" belgeseli için bir dizi gösterim (özellikle lise öğrencilerine) planladık. Program Şubat 2008'de Selanik'te Anadolu Koleji öğrencilerine yapılan gösterimle başladı. Kilkis'te 500'den fazla lise öğrencisinin katılımıyla iki gösterim daha yapıldı. Bu etkinlikler, Kilkis Belediyesi Orta Öğretim İdaresi'nin cömert desteğiyle 2008 yılının Nisan ayında belediyenin Konferans Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ayrıca, Haziran 2008'de Alumil, Radio Thessaloniki ve Epanomi belediyesi işbirliğiyle Epanomi sahilinde bir temizlik günü düzenledi. Bu faaliyetin amacı, yalnızca sahili temizlemek değil aynı zamanda bölgedeki vatandaşlara ve ALUMIL çalışanlarına daha fazla duyarlılık kazandırmaktı. Bu girişim tümüyle bir başarıydı çünkü gönüllüler, Epanomi halkı ve özellikle de kasabanın gelecekteki vatandaşları olan gençler ve küçük çocuklar katılım sağladılar.

Alumil Group, 73. Uluslararası Selanik Sergisi'nin Çevre temalı 4. İş Forumu (ECO-FORUM ve ECO2 FORUM) kapsamında düzenlenen Ekolojik Endüstriyel İnovasyon Yarışması'nda "İnovasyona Övgü ve Ekolojik Farkındalığın Artırılmasına Katkı" ödülünü alarak büyük bir onura layık görülmüştür.

Alumil günlük ölçekte birden fazla alanda toplumsal katkılar yapmaktadır. Gönüllü kan bağışı günleri düzenleriz, sivil toplum örgütlerinin ve sosyal sorumluluk kuruluşlarının topluma faydalı projelerine ("Çocuğun Gülüşü", Kiklis "Nireas"ın Madde Bağımlılığını Önleme, Makedonya Kanser Hastaları Derneği -Trakya) aktif olarak destek veririz ve kültürel etkinliklerin organizasyonuna katkıda bulunuruz.

Bugün, Alumil, Birleşmiş Milletler'in kâr amacı gütmeyen birlik statüsündeki şirket ağı olan Yunanistan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ağı'na (EKE) üyedir. Misyonu, KSS'nin içeriğini tanıtmak ve hem sanayi dünyasına hem de toplumsal çevreye dengeli kârlılık ve sürdürülebilir kalkınma gibi ulvi amaçlarla yansıtmaktır.