Alumil Turkey
Choose your local website
Innovation

İnovasyon

cutting-edge-research

En ileri seviyede araştırma

ALUMIL, Grubun yenilikçi Araştırma ve Geliştirme Departmanı tarafından tasarlanan ve geliştirilen, sonrasında ift Rosenheim (Almanya), A.A.M.A. (ABD), Istituto Jordano (İtalya), CSTB (Fransa), ATG (Belçika), EXOVA (Birleşik Krallık) ve çok daha fazlası gibi uluslararası akreditasyona sahip sertifika kuruluşları ve laboratuvarları tarafından test edilen ve onaylanan kaliteli alüminyum sistemler üretir.

Araştırma ve Geliştirme, genlerimizde vardır. Deneyimli ve özel eğitimli mühendislerimiz yeni sistemler tasarlar ve sürekli teknik çözümler icat eder. 
Şirketin gelişmiş laboratuvarlarında, mükemmel tasarım, en yüksek performans ve olağanüstü enerji verimliliğini bir araya getiren sistemler üzerine araştırmalar hep devam eder. Kullandığımız son teknoloji ürünü ekipmanlarımız (örn. 3D Yazıcılar, CNC Makineleri) ve Gelişmiş Test Merkezimiz sayesinde teknolojik gelişimin her zaman en ön saflarındayız, her zaman bir adım öndeyiz.

Ayrıca, önde gelen Avrupa Üniversiteleri ve Araştırma Merkezleri ile ortaklıklar yürütürüz ve meşhur alüminyum sistem aksesuarı üreticilerinin AR-GE departmanları ile doğrudan temas halinde oluruz. Dolayısıyla ürünlerimizin dünya çapında en tanınmış kuruluşlar tarafından onaylanması tesadüf değildir.

Vizyonunuzu hayata geçirebiliriz

AR-GE departmanımız, özel olarak tasarlanmış sistemler veya tipolojiler gerektiren projeler için özelleştirilmiş çözümler sunabilmektedir. Mühendislerimizin uzmanlığı ve tesisimizin dikey entegrasyonunun sağladığı üretim süreci esnekliği sayesinde projeye özel çözümler başta olmak üzere pek çok alanda olağanüstü sonuçlar alırız. Kısa bir süre önce New York'ta Google Inc. adına en ileri yüksek teknolojik donanıma sahip özel pencere sistemlerinden birini geliştirdiğimizi belirtmek isteriz. İhtiyaca özel çözümler sunma kapasitemizle son derece gelişmiş teknolojimizin buluşması, bizi bu sektörün, yeryüzündeki en rekabetçi şirketlerden biri haline getirir.
realise-your-vision
carbon-fiber-research-1

Karbon fiber araştırması

Karbon Fiber Teknolojileri (KFT), ALUMIL'in karbon fiber araştırma ve geliştirme çalışmalarına ve mimari sistemlerdeki uygulamalarına odaklanan yeni ve yenilikçi iş birimidir. Kompozit malzemeler bina endüstrisinde giderek daha önemli hale gelmiştir ve etkileyici mekanik özellikleri ile karbon fiber, alüminyum ile birlikte sağlam ve etkileyici hafif yapılar için benzersiz çözümler sunar.

Gelişmiş test merkezi

En iyi sonuçlar için sıkı test süreçleri

ALUMIL, yakın bir işbirliği içerisinde olduğu ünlü Alman Test Enstitüsü ift Rosenheim'ın son teknolojiyle donatılmış test tesislerinde, ürünlerinin performansını ölçer ve belgelendirir. ift Rosenheim sertifikalı gelişmiş ekipmanlarla çeşitli özelliklerin performans seviyesini ölçebilir ve belgelendirebiliriz: 

 • Su geçirimsizlik - EN 1027 
 • Hava geçirimsizliği - EN 1026 
 • Rüzgar yüküne direnç - EN 12211 
 • Hırsızlığa karşı direnç - EN 1627:2011 
 • Hafif ve şiddetli kütle darbesi - EN 13049
 • Çalıştırma kuvvetleri - EN 12046-1:2003 
 • Çalıştırma kuvvetleri - EN 12046-2:2003 
 • Sarkma kuvvetine direncin tayini - EN 14608:2004-06 
 • Statik burma etkisine karşı direncin tayini - EN 14609:2004-06 
 • Bina hırdavatı - Pencereler ve camlı dış kapılar için kurallar ve deney metotları - EN 13126-8:2006-02 
 • Ses yalıtımı - EN 717

 

advanced-testing-center-1