Alumil Turkey
Choose your local website

Alüminyum Sistem Sertifikaları

Şirketimizde, mevcut veya yeni herhangi bir alüminyum sistemine ilgili performans sertifikalarının eşlik ettiği varsayılır. Küresel pazarın gerekliliklerini karşılayan ve uluslararası arenada kabul gören kuruluşlarla yıllarca sürdürdüğümüz işbirlikleri, bize eşsiz bir rekabet avantajı kazandırmaktadır. Böylece nihai ürünün, son kullanıcının yaşam kalitesini artırdığından emin olabiliriz.

ift Rosenheim

ift Rosenheim 1966 yılında farklı uzmanlık alanlarından gelen bilim insanları, mühendisler ve profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından kurulmuştur. Yapı elemanlarının ve yapıların inşası için bütünsel bir vizyon sunan son derece modern laboratuvarlarla donatılmıştır. Kuruluşun ana faaliyeti, kullanılan malzemeden bağımsız olarak, pencere, cepheler ve kapılar için gerekli araştırmaları ve testleri yapmak ve sertifika vermektir. Kuruluşun sertifikaları; standartlar, araştırma, akreditasyon ve yapılan testlerin veya hesaplamaların doğrulanmasıyla ilgili konuları kapsar.
Passive House Institute
Passive House Institute (PHI) bağımsız bir araştırma enstitüsüdür ve pasif ev konseptinin araştırma ve geliştirme merkezi olarak tanımlanabilir. Kurulduğu 1996 yılından bu yana işbirlikçi bir karaktere sahiptir ve uluslararası alanda tanınan tek enerji performansı standardı kapsamında sertifikalandırma desteği verir.

CSTB


FransızYapı Bilim ve Teknik Merkezi, paydaşlara çok geniş bir üretim süreci yelpazesinde test ve sertifikalandırma hizmeti sunar. Ölçümler, üç büyük test tesisi ve dört destek tesisinden oluşan 2.500 metrekarelik laboratuvarında gerçekleştirilir. CSTB, özellikle ısı yalıtımlı alüminyum profil üretiminin, standartlarda tanımlanan ilgili prosedürlere uygun olmasını sağlamak üzere testler yapar.
Istituto Giordano

Faaliyetlerini sadece Avrupa'nın zorunlu mevzuatıyla sınırlamayan ve ulusal kanunlar çerçevesinde kalite ve performans ölçümleri ve belgelendirme hizmetleri de veren bir kuruluştur. Istituto Giordanoasıl faaliyet alanına ek olarak araştırmalar yürütür ve paydaşlarına test sisteminin kendisini, tasarım ve eğitim süreçleriyle birlikte aktarır. Sertifikaları uluslararası alanda tanınır ve saygı görür.

UBAtc


UBAtc, Belçika'nın inşaat malzemeleri, ürünler, sistemler ve uygulayıcılar için teknik onay verme yetkisine sahip tek kurumudur. Sadece ulusal değil Avrupa ölçeğinde de teknik sertifikalar verir. Sonuç olarak, Avrupa Teknik Onayları (ETA) yasal düzenlemeler ve 89/106/EEC Avrupa Yönergesi ile sınırlı, Ulusal Teknik Onaylar (ATG) ise düzenlemeye tabi olan ve olmayan, kullanım amacına uygunluğu ortaya koyan özelliklerin gönüllü değerlendirmeleri olduğundan her gereksinime yanıt verir.
WINTECH
Bir İngiliz şirketi olup kontrol edilen ürünlerin gerekli standart ve düzenlemelere uygunluğunu belgelemek üzere çeşitli test ve ölçümler yapar. CWCT, PAS 24, Secured by Design ve NHBC gerekliliklerine ilişkin bazı spesifik araştırmalar bunlara örnek olarak verilebilir. WINTECH, giydirme cephe, cam panel ve pencere kasası üreten şirketlerle işbirliği yapar ve onlara hizmet verir.

CLEB

Orta ve Kuzey Amerika merkezli CLEB sanayi şirketlerinin gereksinimlerine ve ihtiyaçlarına yüzde yüz yanıt veren derinlemesine araştırmalar yürütür ve belgelendirme hizmeti verir. Montreal, Chicago, Quebec, Ottawa, Truro ve New York ofisleri ve atölyeleri ile pek çok bölgede güçlüdür ve güvenilirliği yüksektir. Sertifikalı araştırmalar, yürütülen test ve hesaplama prosedürlerinin sonuçlarını doğrulayan küresel standartlara dayalı olarak yapılır.
ITB
(ITB) 70 yılı aşkın bir süredir inşaat endüstrisi için laboratuvar araştırmaları yürütmekte ve araştırma sonuçlarını uygulama ve pratiğe dökme süreçlerini yönetmektedir. Polonya Yatırım ve Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'nın resmi denetimi ile, hem yurt içinde hem de yurt dışında inşaat gelişimini destekleyen en son araştırma metodolojilerini ve özel ölçüm ekipmanlarını kullanır.

ATI Intertek


Intertek2013 yılında Architectural Testing Inc. (ATI) şirketini satın almıştır. O tarihten bu yana da kendi güvenilirliğini Kuzey Amerika'nın büyük test ve belgelendirme şirketinin deneyimiyle birleştiren şirket, bilimsel ölçümler ve kriterler doğrultusunda sistem performanslarına onay vermektedir.
Element Materials Technology

Element Materials Technology hizmet başarısızlığının bir seçenek olmadığı sektörlerde çok çeşitli malzeme ve ürünler için Test, Muayene ve Belgelendirme hizmetleri sunan küresel bir tedarikçidir. Amaç, nihai uygulama sırasında ilgili tüm gerekliliklere ve güvenlik taleplerine uymak için hem malzemeleri hem de ürünleri sertifikalandırmaktır. Ayrıca tutarlı ve pazarlanabilir niteliği, ilgili tüm endüstri standartlarına ve yönetmeliklerine uygunluğu ve nihayetinde malzeme ve ürünlerin, kullanım amacına uygun olduğunu kanıtlamayı hedeflemektedir.

NTCL


NTCL (National Certified Testing Laboratories) 1977'den beri faaliyet gösteren, mimarlık ve inşaat sektörlerine hitap eden, alanında tümüyle kabul edilen, ISO / IEC 17025 akreditasyonlu bağımsız bir test ve araştırma laboratuvarıdır. Deneyimi ve modern ekipmanı sayesinde endüstri şirketlerine kaliteli hizmetler sunan, hızla büyüyen bir araştırma merkezidir.

Thomas Bell-Wright International
Thomas Bell-Wright International Consultants, IT alanında uzmanlaşmış, Dubai merkezli bir şirkettir. 1995 yılından bu yana öncelikle inşaat sektörü için bağımsız test, muayene ve belgelendirme hizmetleri (TIC) sunmaktadır. Büyük ticari binalara odaklanmakta ve mimari elemanların başarılı bir şekilde inşa edilmesini sağlamak için hizmet vermektedir. Aynı zamanda, yangın ve güvenlik riskleriyle ilgili konularda yapı malzemelerinin kalitesini ve performansını garanti eder.

Riverbank Acoustical Laboratory


Riverbank Acoustical Laboratories 1918'de Wallace Clement Sabine tarafından kurulan, NVLAP onaylı bir ses geçirmezlik testi kuruluşudur. Kuruluş, bugün bir ürünün ses geçirmezlik testlerinin bağımsız süreçleri konusunda saygın bir kaynak olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. RAL, STC (ASTM E90 ile ses iletim kaybı), NRC (ASTM C423'e göre ses emme), IIC (ASTM E492 ile darbe ses iletimi) ve ses gücü testi (ISO 6926) konularında uzmanlaşmıştır.

AUTH
Selanik Aristoteles Üniversitesi, Yunanistan'ın en büyük üniversite enstitülerinden biridir, 1925 yılında kurulmuştur ve ana faaliyeti eğitim alanındadır. Bunun dışında AUTH, teknik bilgisini ve uzman personelini "kullanarak" alüminyum sistemler için sertifikalandırma ve ses yalıtım testleri yapar.

Atina Ulusal Teknik Üniversitesi


1836 yılında kurulan, Atina merkezli NTUA Yunanistan'ın en eski teknoloji üniversitesidir ve ülkenin bilimsel, teknik, sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaktadır. Ses geçirimsizlik ve yangın güvenliği araştırmaları ve sertifikaları sağlayarak alüminyum endüstrisindeki şirketlere güçlü bir rekabet avantajı sunmaktadır.

MT Group
MT Group 1980 yılında kurulmuş, orta Atlantik ve kuzeydoğu bölgelerinde inşaat sektörüne hizmet veren en büyük test ve denetim şirketlerinden biridir. Şirketin modern laboratuvarlarında ASTM, AAMA, AASHTO, NVLAP veya Engineering Army standartlarına göre testler yapılır. Sunulan hizmetler arasında laboratuvar hizmetleri, jeoteknik çalışmalar, denetim, kalite kontrol yönetimi ve iş ortaklıkları yer alır. MT, aynı zamanda yapı çeliği, güçlendirme, beton, tuğla, asfalt ve toprak ile ilişkili malzemeler üzerine yapılan araştırmaların sonuçlarını sunar. Ayrıca, pencereler, mekanizma ve duvar dahil olmak üzere özel testler ve incelemeler yapılır.

Yunan Savunma Sistemleri


EAS grubu, 2004 yılında Yunanistan'ın kamu şirketleri Yunan Silah Sanayi (EBO) ve PYRKAL birleşmesi ile kurulmuştur. Kurulduğu zaman, birçok fabrikada binlerce işçi ile faaliyet gösteren başlıca silah üreticisiydi. İmal ettiği ürün gamı, bugün dünya genelinde kullanılan silah türlerinin çoğunu içerir ve yoğun ihracat faaliyeti ile öne çıkar. Uzmanlaşmış bilgi ve tecrübesi sayesinde, pazarın "kurşun geçirmez" alüminyum sistem sertifikası ihtiyacını karşılayacak şekilde buna paralel olarak faaliyet göstermiştir.