Alumil Turkey
Choose your local website
Glass Options

Cam Seçenekleri

Güvenlik sağlamak ve gürültüyü azaltmak için lamine camları, temperli camları veya her iki teknolojiyi de birleştiren camları (örneğin, araç camlarında olduğu gibi) seçebilirsiniz. Kalınlıkları 5 mm ile 80 mm arasında değişen tek, çift veya üç camlı paneller arasından seçim yapabilirsiniz. Cam panelin kalınlığı arttıkça gürültü ve ısı yalıtımının yanı sıra güvenlik de artar.

Ayrıca, ısıl performansı arttırmak için çift ve üç camlı panellerin boşlukları özel argon gazıyla (zehirsizdir) doldurulabilir. Pencere sistemleri tasarıma bağlı olarak belirli cam kalınlıkları için uygundurlar. Isı yalıtımlı alüminyum sistemler, özel ısı bariyerleri sayesinde ısıl performansı artırmanın yanı sıra daha kalın camları taşıyabilir.

Özel kaplamalı low-e camlar sayesinde, camların şeffaflığı, gizlilik veya aydınlatma ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir.

Tek Cam: Kolay ve Uygun Maliyetli

Tek camlar düşük maliyetleri nedeniyle garajlar, depolar ve ısıtılmayan diğer dış mekan yapıları için uygundur. Ayrıca, tek bölmeli pencereler kırıldığında yalnızca bir cam bölmeye ihtiyaç olduğundan onarımı daha ucuzdur. Enerji verimliliğinin önemli olduğu durumlarda ise çift veya üç bölmeli cam seçenekleri daha akıllıca bir seçimdir.
Dual Pane Glass

Çift cam: Yeni Standart

Çift camlar genellikle alüminyum ya da warm-edge çıtalar ile (poliamid profil) ile birbirine bağlanmış ve etrafı özel bir yapıştırıcı ile kapatılmış iki cam panelden oluşur. Bu camlar, tek cama kıyasla önemli ölçüde daha yüksek ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlar.

Enerji verimliliği yüksek çift cam: Çift cam kullanarak enerji ve paradan tasarruf edin.

Düşük emisyonlu (low-e) cam olarak da bilinen enerji verimli çift cam, geleneksel çift cama benzemesine karşın iki cam panel arasına doldurulmuş olan yalıtım gazı sayesinde daha yüksek ısı yalıtımı sağlamaktadır.
Daha detaylı belirtmek gerekirse, genellikle alüminyum ya da warm-edge profil ile birbirine bağlanmış ve etrafı özel bir yapıştırıcı ile kapatılmış iki cam panelden oluşur. İlk cam panel, normal şeffaf camdan oluşurken ikinci cam panel, güneşin kızılötesi ışığını yüksek oranda yansıtan ve kızılötesi ışığın iç mekana yayılmasını engelleyen yüksek yansıtıcılığa sahip bir düşük emisyon katmanı (low-E Glass) uygulanmış özel işlemli bir paneldir. Ayrıca yukarıda belirtildiği gibi iki cam levha arasındaki boşluk, yüksek ısı yalıtımı sağlayan argon gazı ile doldurulur.
Yani, enerji tasarrufu sağlayan çift cam sayesinde evin içinden dış ortama gerçekleşen ısı kaybını düşürmek mümkündür. Ayrıca yoğun güneş ışığının azaltılması sayesinde yaz aylarındaki istenmeyen ısınma da azaltılarak daha uygun iklim koşulları sağlanır.

Üçlü Cam: Yüksek Enerji Verimliliği

Üçlü camda üç cam katmanı bulunduğundan yüksek ısı yalıtımı sağlanır ve enerji verimliliği daha da artar.
İki cam yüzeye uygulanan Low-E kaplama sayesinde evin içine güneş ışığına bağlı ısı transferi en aza iner ve yaz aylarında özellikle güneş alan bölgelerde iç mekanınız serin kalır. Üçlü cam, eşsiz ısı yalıtımı sayesinde yaşam alanlarında üstün konfor sağlar.
Triple Pane Glass