Alumil Turkey
Choose your local website

Taberner House

Mücadele

Londra’nın Croydon bölgesinde Belediye Meclisinin ofislerine 2015 yılına kadar ev sahipliği yapan arazide yeni bir yerleşim kompleksinin inşasına izin verildi. Bu yeni yapılanmanın amacı, ticari gereksinimler ile uygun fiyatlı konut imkanı sunulmasını bekleyen yerel halkın ihtiyaçlarını birleştirmekti.

Çözüm

Londra şehir merkezinin yaklaşık 15 kilometre güneyinde bulunan Taberner House, AHMM mimarlık firmasına verilen ve sabırsızlıkla beklenen bir proje. Plan doğrultusunda, tamamlandığında kiralık ve satılık 513 yeni konutun yanında mağaza alanları da sunacak 32 katlı bir gökdelen dahil, 4 bina inşa edildi.

Benimsenen mimari yaklaşım gereği, içinde bulunduğu çevrenin estetik anlayışı göz önünde bulunduruluyor. Yapı, kullanılan dikey ve yatay çizgilerin yanı sıra çevredeki yeşil alanlara bakan balkonlarıyla sade bir tasarıma sahip. Buna ek olarak mimarların vizyonu, Taberner House’un, yenilenme sürecindeki Queen’s Gardens parkını uyumlu bir şekilde tamamlaması yönünde. Ortaya çıkan sonuç, park ve yeşil öğesiyle birlikte uyum içinde var olmayı teşvik eden, insan merkezli bir karaktere sahip. 4 bina da, üstün kaliteli İngiliz standartlarına (BS) uygun şekilde, belirgin düzeyde enerji tasarrufu, en üst seviye ses yalıtımı, benzersiz düzeyde su geçirmezlik ve alçak eşik kullanımı sayesinde geçiş kolaylığı sağlayan, ısı yalıtımlı alüminyum çerçevelerle donatılmış. 

Taberner House, Londra’nın bu önemli alanı için yerleşim imkanı sunan bir kent simgesi olacak. Bu yapı, özel tasarımı sayesinde insanların günlük yaşamını iyileştiren konut çözümleri sunmakta.

Mimarlar: AHMM

Proje kimliği

Yıl
2021
Favorilerine ekle