Alumil Turkey
Choose your local website

Raska Rezidans & restoran

İki dubleks apartman dairesi ve zarif bir kafe restoranın yer alacağı karma kullanımlı binanın inşası başından beri benzersiz bir meydan okumaydı.  Sırbistan’ın Raska şehrinde yer alan ve A4 Studio, mimarlık firması tarafından tasarlanan Raska Rezidans ve restoran, farklı kullanımlarını birleştirerek  sorunsuz bir çözüm sağlamayı başarıyor. Bu projede amaç, restoranı rezidanslardan ayıracak farklı tasarım yaklaşımları yaratmaktı. Bu yaklaşım, cepheden bile belli oluyor, çünkü ikinci ve üçüncü katta dikey gölgeleme panelleri kurulurken, zeminde ve birinci katta gölgeleme panellerinin olamaması, restoranın kullanıldığını gösteriyor.

 

Bina gereksiz ayrıntılar olmadan minimal bir tasarıma sahiptir. Doğal aydınlatmanın  yapının sadece bir tarafından mümkün olduğu düşünülerek konutların içindeki mekanlar, salon ve yemek odası önde olacak ve bol doğal ışık alacak şekilde dağıtıldı. Mutfak arka tarafta, yukarıda belirtilen boşluklardan dolaylı olarak ışık alıyor. Tasarım felsefesini takiben, yüksek performanslı minimal sistemler, sağlam bir giydirme cephe

Alüminyum sistemi ve cam korkuluklar kullanıldı ve ideal olarak nihai sonucu tamamladı.

 

Raska rezidans ve restoran projesinde kullanılan kaldır sür sistemler, giydirme cephe sistemi ve cam korkuluklar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz  sırasıyla SUPREME S700, SMARTIA S560, SMARTIA M50, ve SMARTIA M8200  ziyaret edebilirsiniz.

 

Proje kimliği

Ülke
Sırbistan
Şehir
Raska
Yıl
2018
Favorilerine ekle