Alumil Turkey
Choose your local website

Marousi'de Bir Çatı Dairesi

Mücadele

Atina'nın kuzeyinde 90'lardan kalma bir bina, en üst katta bir daire ve baştan yaratma ihtiyacı, Eleftherios Ambatzis oluşturuyor.

Çözüm

Burada, her şey büyüleyici Atina güneşiyle başlıyor, dolayısıyla en önemli mesele, bu güneşi tüm eve yaymak. En büyük değişiklik, odalar arasındaki bağlantıda yapıldı. Eski tasarım, evi birden çok odaya bölerken yenisi, alanlar (salon, yemek masası ve mutfak bir arada, mutfak tezgahı ön planda) arasında "diyalog" kuran içsel bir birliğe zemin oluşturuyor . Ek olarak, pek çok iç duvar yıkıldı ve sonuçta doğal ışık hiçbir engel olmadan içeri girdi.

Evin tamamını kaplayan etkileyici ahşap yer döşemesi, ortama sıcak bir hava katıyor. İddialı mobilyalar (bazıları mimar tarafından tasarlandı) evin içindeki devamlılığı artırıyor: Bronz avize, salondaki bakır kubbe içindeki büyük cam küre ve şöminenin önüne yerleştirilen yuvarlak masa... Hepsi dinlenme ve sakinlik konseptini destekleyen parçalar. Son olarak, bu evin karakteristik bir özelliği de Penteli ve Ymittos dağlarının eşsiz manzarası. Mimari tasarım, bu özelliği aldı ve minimal sürme balkon kapıları ile donatılan geniş açıklıklar ile ön plana çıkardı. Evin her odasında balkona açılan bir veya daha fazla kapı var. Ayrıca, evin içindeki aynalar, dışarının iç mekana yansıması ile harika bir atmosfer yaratıyor.

Attica'nın kuzeyindeki banliyöde bulunan bu konut, bir eve, akıllı tasarım ve minimalist anlayışla daha fazla işlevsellik ve kendine has bir çekicilik katılabileceğini kanıtlıyor.

Proje kimliği

Ülke
Yunanistan
Şehir
Marousi
Bölge
Attiki
Favorilerine ekle