Alumil Turkey
Choose your local website

Niche Hotel Athens

Mücadele

Atina'nın en kalabalık noktalarında birinde bulunan Niche Hotel Athens, ayrıca Akropolis Müzesi, Olympia Zeus Tapınağı, Zappeion ve Ulusal Çağdaş Sanatlar Müzesi'ne de çok yakın. Yani kentin çok önemli bir alanının tam ortasında kozmopolit ve tarihsel bir mesaj veriyor.

Syggrou ve Vourvahi caddeleri arasında yer alan bu yeni 4 yıldızlı otel, sade mimariyi modern estetik unsurlar ve kentsel yaşam tarzıyla bir arada sunuyor. Yeni tasarımdaki en zorlu iş, eski bir ofis binasını şehir merkezini ziyaret eden her ziyaretçiye referans noktası olacak yeni bir otele dönüştürmekti.

Çözüm

Binanın 1958'deki ilk inşaatının başındaki kazı sırasında, arkeolojik eserler ve antik Atina duvarının bazı kısımları gün ışığına çıktı. Bu durum, - Elastic Architectstarafından yürütülen- yeni mimari planda, geçmişin parçalarını benimseme ve bunları yeni yapım sürecine entegre etme fırsatını doğurdu. Otelin dışında, yoldan geçenlerin kaldırımdan net bir şekilde görebilecekleri şekilde yerleştirilmiş ve güçlendirilmiş camla korunan kalıntıları görebiliyoruz. İçeride de duvarın bazı kısımları bodrum katında açıkta sergileniyor.

Eski ve yeni öğeler arasındaki bağ, Niche Hotel'in tasarım karakterinin damgasını vuruyor gibi görünüyor. Bu, Yunan kemerlerini anımsatan sadelikteki cepheden, mermer ile ahşapla tevazu ve lüksün dengelendiği iç mekana kadar pek çok yerde bariz bir şekilde görülüyor.

Otelin yedi katında bulunan 37 oda şehir manzarasına sahip, açıklıkları ise içeriye kesintisiz doğal ışığın girmesine izin veriyor. Tasarım itibariyle doğal aydınlatmayı geliştiren kaldır-sür alüminyum sistemleri, bunda önemli bir rol oynuyor. Bu odalar, büyük bir yapının içindeki küçük bağımsız alanlar gibi özel "yuvalar" olarak tasarlandı. Otel gürültülü bir bölgede yer almasına rağmen yüksek ses yalıtımlı doğramalar sayesinde iç mekanda, sessiz ve sakin bir ortam sağlanıyor. Son olarak ise misafirler çatı bahçesine çıktıklarında Akropolis kayalıklarının muhteşem manzarasının tadını çıkarma şansı buluyor.

Duvar girintisi anlamına gelen Niche (niş)'in bir diğer anlamı da uygun konum. Niche Hotel Athens, iki tanıma uymayı başardı. Otel, binanın tarihine ve tasarımındaki "niş" ruhuna saygı gösterirken tüm bu öğeleri öne çıkararak misafirlerin orada geçirdikleri süre boyunca yerlerini bulmalarına ve kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı oluyor.

Proje kimliği

Ülke
Yunanistan
Şehir
Atina
Bölge
Attica
Yıl
2019
Favorilerine ekle

Aluminum fabricators

TECHNIKAL, Νικολής Νίκος