Alumil Turkey
Choose your local website

Minthis Hills

Mücadele

Minthis Hills’in ardındaki vizyon, hem yerleşim hem de otel kompleksi olarak farklı şekillerde kullanılabilecek genişletilmiş bir bina altyapısı oluşturmaktı. Yüksek standarda sahip binalar ile birlikte, sportif aktiviteler ve boş zaman faaliyetleri için tasarlanan göz alıcı açık alanlar sayesinde, proje yüksek beklentileri karşıladı.

Çözüm

İddialı bir proje olan Minthis Hills, Kıbrıs adasındaki Pafos (Baf) bölgesinde 5 milyon metrekarelik geniş bir alana yayılıyor. Beğenilen konut geliştirme şirketi Pafilia ve uluslararası mimarlık ofisi Woods Bagot ortak bir hedef için işbirliğine girdiler: doğal çevreye zarar vermeksizin modern ve gelenekseli bir araya getiren, farklı şekillerde kullanıma imkan veren ikonik bir tatil beldesi yaratılması.

Tatil beldesinin tesisleri bir tepe boyunca harikulade bir manzaraya karşı kuruldu. Tasarım anlayışı belirlenirken doğal ışık ön planda tutularak, Kıbrıs yapılarında benimsenen gelenekler baz alındı. Ayrıca, doğal peyzajın zarar görmesi pahasına lüks bir yaklaşım izlenmesinden kaçınıldı. Tatil beldesinin bünyesinde, her biri tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde detaylı olarak tasarlanmış konaklar, suitler ve daireler bulunuyor. Pencere ve veranda kapılarının etkileyici ölçekteki genişliği tatil beldesini benzersiz kılıyor ve iç alanla dış alan arasındaki geçişi belirsizleştiriyor. Bu açıklıklar, tasarımları sayesinde engelsiz görüşü arttırmanın yanı sıra, üst düzey ısı yalıtımı ve maksimum dayanıklılık sağlayarak yapıları koruyan gelişmiş alüminyum sistemleri ve asma cepheler ile kusursuz bir şekilde destekleniyor.

Minthis Hills’in dış çevresi, ziyaretçilerin doğayla derin bir bağlantı kurmasına olanak sağlıyor. Odasından veya konutundan çıkıp hobi alanlarında gezinmeyi seçen birini geniş yeşil alanlar, büyük golf sahaları, tenis kortları ve basket sahaları, eğitim merkezi, binicilik merkezi, restoranlar ve lüks sağlıklı yaşam merkezinden oluşan eşsiz bir yaşam deneyimi bekliyor. Önceliğin doğal peyzajın korunmasına verilmesi sebebiyle, tüm arazinin yalnızca %5’lik alanının kullanıldığını da belirtmekte fayda var.

Mimarlar: Woods Bagot

Proje kimliği

Yıl
2019
Favorilerine ekle

Aluminum fabricators

Eirinarchos Voudaskas