Alumil Turkey
Choose your local website

Ioakimidis Textiles

Mücadele

Hem mevcut hem de yeni binanın cepheleri, köklü ve büyük bir şirketin yüksek standartlarına fakat bir yandan da geleceğe yönelik modernleşme ve dinamik kalkınma vizyonlarına uygun olarak yerin şekline göre işlendi. Böylesine eşsiz bir binanın tüm fonksiyonel ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra binanın reklamını yapma ve bölgenin simge yapıları arasına katma gibi bir amaçları da vardı. Biçim açısından mevcut binanın sentez ilkelerinin benimsendiği yeni bina, AETER Architects mimarlık ofisinin çalışması sayesinde de mevcut binayla tam bir uyum yakalıyor.

Çözüm

Vari - Koropiou Caddesi'ndeki kompleksin yan tarafında, geniş bir alüminyum giydirme cephe ve mevcut binanın şekliyle uyum sağlayan, beyaz çimento levha kaplamalı metal bir çerçeve gibi dekoratif unsurlar yer alıyor. İki binanın çevresinde minimal alüminyum sistemlerden oluşan dar kesitli giydirme cephelerle birlikte kullanılan beyaz giydirme cepheler kullanıldı.

Arazinin hafif eğimi ile iç mekanda farklı yükseklik olmaması koşulunun bir araya gelmesi neticesinde, mevcut binanın ön tarafı yükseltildi ve arka tarafta kot aşağıya çekildi. Yeni binanın zemin katı, iki binanın işlevsel olarak bütünleşmelerine müdahale olmaması için mevcut binanın zemin katı ile aynı seviyede tasarlandı. Son olarak, engellilere özel bir titizlikle yaklaşıldı ve %5'ten daha düşük eğimli bir rampa ile uygun ebatta asansörlere ve yeterli genişlikte koridorlara erişim imkanı sağlandı.

*Yukarıdaki açıklama AETER Architects'e aittir.

Proje kimliği

Ülke
Yunanistan
Şehir
Koropi
Bölge
Attica
Favorilerine ekle

Aluminum fabricators

AVANTECH, Στυλιανός Κρητικός & ΣΙΑ Ε.Ε.