Alumil Turkey
Choose your local website

American Farm School

Mücadele

Selanik'teki American Farm School Hasiotis lisesinin yeni bina projesi, okulun düzenlediği yarışma sonucunda.406architects mimarlık ofisine verildi. Adaylardan, binanın 21. yüzyılın okulları için ABD mimari ilkelerine göre inşa edilmesi ve Okulun geleneksel yapısıyla entegre modern bir mimari kelime dağarcığının kullanılması istenmişti. Çalışmada, mevcut bir ofis binasının yıkılması ve modern bir lise binasının inşası planlandı.

Results

Okulun diğer binalarının karakteristik mimari öğelerinin (onkolojinin ayrılması, eğimli çatılar, ahşap kaplama) kullanılması tercih edilmişti, bununla birlikte, modern bir mimari kelime dağarcığı kullanılmalı ve Yunanistan'daki ekonomik kriz nedeniyle kısıtlı bir bütçeyle çalışılmalıydı. Yapı, iki katlı, dikdörtgen şeklinde, birbirlerine teğet konumda, statik açıdan bağımsız bölümlerden oluşuyor. Bölümler, temas noktalarında birbirlerinden inşaat derzi ile ayrılıyor. Okulun bulunduğu ilk bölüm iki katlı olup eğimli zemin dolayısıyla her iki kat da zemin kat olarak kullanılabiliyor. Bodrum katı olmayan yeni bölüm, yıkılan binayla aynı yerde, aynı kotta inşa edildi. Çevresindeki alanın tasarımına büyük bir titizlikle yaklaşıldı, buradaki çalışmalar binaya ilave olarak değil paralel olarak gerçekleştirildi.

Etkinlik salonunun bulunduğu ikinci bölüm tamamen yenilendi. Mimari çalışmanın amacı, yeni binanın bitişiğindeki mevcut çok amaçlı binanın, işlev, enerji, statik ve estetik açılardan iyileştirilmesi amaçlandı, böylece estetik anlamında bütünlüklü bir sonuç elde edilecekti. Her iki binada da ısı yalıtımlı dış cephelerin yanı sıra çimento levhalar ve sentetik ahşap paneller ile dekoratif kaplama uygulandı. Binanın mimarisine tam uyum sağlayan alüminyum pencereler kullanıldı. Büyük açıklıklar, American Farm School tesislerinin kesintisiz bir şekilde görülmesini sağlayan ve mükemmel performansa sahip çok kaliteli alüminyum sistemlerle kapatıldı. Oldukça düşük bütçe ve insanın üstünde baskı yaratan son teslim tarihi (10 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı) tasarımcıları zorlayan kalemlerdi.

*Yukarıdaki açıklama, .406architects'e aittir.

Proje kimliği

Ülke
Yunanistan
Şehir
Thermi
Bölge
Selanik
Favorilerine ekle