Alumil Turkey
Choose your local website
header

Üretim Sertifikaları

Üretim tesislerimizdeki Kalite Güvencesi uygulamalarımızla çevresel etkimizi en aza indirmeyi ve sağlık ve güvenlik risklerini kontrol etmeyi taahhüt ediyoruz.
 
iso9001en

Kalite Yönetim Sistemi

TÜV NORD CERT'in uluslararası EN ISO 9001 standardı ile uyumlu. Uyguladığımız gelişmiş Kalite Yönetim Sistemiyle ürün ve hizmetlerimizde, müşteri memnuniyeti ve bağlılığı sağlayacak bir yüksek kalite garantisi veriyoruz.

Bu kapsamda, ALUMIL mimari alüminyum profil tasarım, üretim ve dağıtım süreçleri ile alüminyum aksesuar satın alma, üretim ve dağıtım süreçlerinde Kalite Yönetim Sistemini uygular.

 

FPC - Fabrika Üretim Kontrolü

TÜV NORD CERT'in uluslararası EN ISO 15088 standardı ile uyumlu.ALUMIL, tüm kalite kontrollerinin mümkün olduğunca güvenilir olması için uluslararası EN ISO 15088 standardına göre üretim kontrolleri gerçekleştirir. Her üretim aşamasının sonunda, bir numunenin çeşitli kalite özellikleri (örn. yüzey, geometri) kapsamlı bir şekilde kontrol edilir.
FPC_EN
 
ALUMIL_14001_EN

Çevre Yönetim Sistemi

TÜV NORD CERT'in uluslararası EN ISO 14001:2004 standardı ile uyumlu .Sertifika, ALUMIL'in faaliyetlerinin doğal çevre ile uyum içerisinde bir arada bulunmasını sağlar. ALUMIL, 2002 yılından bu yana alüminyum ekstrüzyonu, toz boya, ahşap görünümlü yüzey işleme ve ısı yalıtımlı profil üretimi ile ilgili uluslararası EN ISO 14001:1996 standardına uygun olarak sertifikalı bir Çevre Yönetim Sistemi'ni uygulamaktadır.
 

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

TÜV NORD CERT'in ulusal standardı BS OHSAS 18001:2007 ile uyumlu. Şirket, 2003 yılı başlarından beri işyeri tehlikelerini belirlemeye, değerlendirmeye, önlemeye ve ele almaya, ayrıca ilgili mevzuata uymaya yönelik Sertifikalı İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi'ni uygulamaktadır.
ELOT1801_EN
 
QUALICOAT_2018_EN

QUALICOAT

Alüminyum profiller için toz boyama sertifikası.Toz boya kaplı alüminyum ürünlerin Avrupa düzeyindeki kalite kontrol ve sertifikalandırma işlemleri, QUALICOAT standardının spesifikasyonlarına göre belirlenir. ALUMIL, Avrupa Alüminyum Birliği üyesi Yunanistan Alüminyum Birliği tarafından 1999 yılından beri QUALICOAT ve SEASIDE CLASS sertifikalarını almaktadır.
 

GSB International

Alüminyum profiller için Kaliteli Kaplama Sertifikası.ALUMIL'in toz boyama prosedürleri Temmuz 2003'ten bu yana Alman GSB International standardına göre sertifikalandırılmaktadır. GSB International'ın sertifikalandırma kuruluşu, QUALICOAT standardına kıyasla daha geniş kapsamlı kontroller yapar böylece ALUMIL'in olağanüstü toz boyama kalitesi için daha da sağlam bir güvence elde edilir.
GSB_2015
 
Qualanod-Architecture-2018_en

QUALANOD

Eloksal kalite güvence sertifikası. ALUMIL'in eloksal tesisi, 2008 yılından bu yana Avrupa Alüminyum Birliği üyesi Yunanistan Alüminyum Birliği tarafından eloksallı alüminyum profilleri için kalite garantisi niteliğindeki bir Avrupa standardı olan QUALANOD onay işareti sertifikasını almaktadır.