Alumil Albania
Choose your local website

Lajme

Resorti Oplimik : ALUMIL lë gjurmën e tij në Limasol!

Në anën jugore të Qipros, ekziston një qytet që kombinon disa elementë të kundërt, por i përzien ato në harmoni të përsosur! Limasol, i cili është qyteti i dytë më i madh i ishullit është i famshëm për stilin e tij kozmopolit dhe jetën e gjallë dhe spektakolare të natës. Për më tepër, ai ka një nga portet më të mëdhenj në Mesdheun Juglindor dhe është bërë një destinacion shumë tërheqës si për vizitorët ashtu edhe për sipërmarrësit.

Vetëm disa metra larg detit, pranë gjirit Akrotiri, një ndërtim 33 katësh tërheq vëmendjen: Resorti Olimpik, një kullë rezidenciale që plotëson standardet ndërkombëtare dhe për momentin është në një fazë të avancuar të zbatimit. Resorti Olimpik është pjesë e Rezidencave Ritz – Carlton , një nga markat më të njohura në botë. Qiellgervishësi mbresëlënës në horizontin e qytetit, është projektuar në çdo detaj, në mënyrë që të dërgojë një mesazh besimi dhe dinamizmi. Zyrat arkitekturore të Arkitektëve Nirrit Brener dhe Arkitektëve Spyrou theksuan elementin e rehatisë. Kjo është e dukshme në çdo aspekt të ndërtesës. Nga hapësirat me tavan të lartë, tarracat e mëdha,spa luksoze dhe lobi estetikisht unike, tek zona e gjelbër, pishinat dhe gjykatat që rrethojnë Resortin Olimpik, gjithçka kontribuon në një përvojë të lartë jetese. Kulla ofron 182 rezidenca luksoze me një, dy ose tre dhoma gjumi. Ballkonet e mëdha të apartamenteve rrisin ndjenjën e afërsisë me Detin Mesdhe.

 

Pjesëmarrja e ALUMIL në këtë projekt unik luan një rol kyç në të gjithë ndërtimin. Së pari, vlen të përmendet , SMARTIA M7 një sistem fasade me efikasitet të lartë të energjisë që siguron qëndrueshmëri statike, siguri dhe elasticitet ndaj kushteve ekstreme të motit. Lidhur me xhamat e dritareve dhe dyert e oborrit, dy sisteme me cilësi të lartë nga ALUMIL pajisin Resortin Olimpik: sistemi me hapje SUPREME S77 dhe sistemi me ngritje & rrëshqitje SUPREME S700. I pari (S77) është një sistem i avancuar i izolimit termik i cili karakterizohet nga performanca e tij e lartë e energjisë që plotëson standardet e shtëpive pasive. Për më tepër, S77 ofron dizajn modern dhe lehtësi aksesi. E dyta (S700) përfaqëson gjeneratën e re të sistemeve të nivelit të lartë të kompanisë që mund të mbulojnë hapësira të mëdha të dritareve. S700 është në përputhje me trendin bashkëkohor të arkitekturës "transparente" (alumini minimal i dukshëm), çka e bën atë ideal për ndërtime me një qasje estetike minimale, duke ofruar stil të pashembullt dhe ndriçim të shtuar natyror. Së fundi, sistemi i kangjellave prej qelqi SMARTIA M8200 e përfundon ndërtimin në mënyrën më të mirë. M8200 siguron lehtësinë e instalimit dhe qëndrueshmërinë e kërkuar, duke kontribuar gjithashtu në përmirësimin estetik dhe pamjen e papenguar.

Resorti Olimpik do të jetë një ndër projektet kryesore në Qipro dhe një pikë referimi për ndërtimet rezidenciale  në rajonin lindor të Mesdheut. Gama e gjërë e sistemeve ALUMIL që janë përdorur në këtë projekt, thekson larmishmërinë e portofolit të produkteve të kompanisë. Më së shumti, Departamenti i avancuar i Projekteve Ndërkombëtare, e vendos ALUMIL në pararojë të zhvillimit të ri në sektorin ndërkombëtar të ndërtimeve. 

Shto tek të preferuarat