Alumil Albania
Choose your local website

Lajme

nobu

Rrjeti botëror i Hotelerisë “Nobu" në qendër të Londrës zgjedh ALUMIL

Rrjeti global i hotelerisët "Nobu" në qendër të Londrës zgjedh ALUMIL

Hoteleri Nobu, marka e jetesës e krijuar globalisht, e themeluar nga aktori i njohur i Hollywood-it Robert De Niro, Shef Nobu Matsuhisa me famë botërore dhe prodhuesi i mirënjohur i filmit Meir Teper, po zgjerohet me një njësi të re hoteliere në Londër. Hotelet Nobu kombinojnë elegancën dhe traditën minimale japoneze në konceptin e një hoteli jetese me kuzhinë delikate, risi dhe kreativitet. Karakterizuar nga dizajni i tyre i jashtëzakonshëm dhe hapësirat mbresëlënëse, Hotelet Nobu ofrojnë mikpritje të mrekullueshme dhe përvoja unike.

E vendosur pikërisht në zemër të West End të Londrës, Nobu Hotel Sheshi London Portman Square, pritet të hapet në pranverën e vitit 2020 dhe do të ketë 239 dhoma dhe suita, së bashku me një restorant Nobu, sallë pritjeje dhe takimesh, të konceptuar bukur nga studioja arkitektonike dhe dizajnit të brendshëm e ndodhur në londër, David Collins Studio, në bashkëpunim me Make Architects. Nobu Hotel është vendosur në Portman Square W1, disa hapa larg butiqeve të pavarura të Marylebone, pranë rajonit më prestigjioz të blerjeve në botë të Oxford Street dhe Regent Street, dhe në buzë të restoranteve dhe bareve të gjallëruara të Mayfair dhe teatrot me famë botërore Soho.

Specifikimet e projektit kërkonin sisteme arkitektonike të shkëlqyera për të mbrojtur hapësirën e brendshme nga çdo kusht i motit ndërsa ofron akses të lartë të dritës dhe sigurisht funksionalitet së bashku me një dizajnin e jashtëzakonshëm në përputhje me konceptin e hotelit. Për atë qëllim, u zgjodh seria e suksesshme me hapje e ALUMIL-it SUPREME S77, një sistem i avancuar i dritares me termoizolim që kombinon një dizajn të jashtëzakonshëm të shkëlqyeshëm me qëndrueshmëri dhe performancë të lartë kundrejt depërtimit të ajrit dhe ujit. Duke qenë i gatshëm për të mbajtur xhamin deri në 74 mm, S77 siguron performancë të shkëlqyer termike si dhe izolim akustik. Për më tepër, sistemi i përparuar i ngritjes dhe rrëshqitjes SMARTIA S560 për qëllime të shumëfishta (i disponueshëm edhe në versionin e thjeshtë me rrëshqitje) u zgjodh të instalohej në hapje më të mëdha, në mënyrë që të siguronte dritë të pasur natyrore dhe lehtësi në përdorim, së bashku me performancën e shkëlqyer.

Përvoja e ALUMIL në projekte hoteliere numëron 30 vjet, me mijëra projekte në të gjithë botën në të gjitha kontinentet. Akomodimi i mirë fillon me një gjumë të mirë dhe një gjumë i mirë fillon me izolim të jashtëzakonshëm termik dhe të shëndoshë, fushë në të cilën sistemet arkitektonike të ALUMIL tejkalojnë pritshmëritë, falë laboratorit së saj të përparuar të testimit që është në bashkëpunim të ngushtë me institutin e njohur gjerman ift Rosenheim.

 

 

 

Burimi: Editoriali i Luksit

Shto tek të preferuarat