Alumil Albania
Choose your local website

Lajme

White Bay Project

Sistemet e ALUMIL u zgjodhën për projektin në shkallë të gjerë "White Bay" në Izrael

 

Kompleksi mbresëlënës i ndërtimit White Bay ndodhet në qytetin Hadera të Izraelit. Është padyshim një nga projektet më të avancuara ndërtimore që po zhvillohen aktualisht në rajon dhe së shpejti do të përfundojë. Bregu i Bardhë do të përmirësojë zonën, pasi është një projekt unik që mbulon 30 hektar pranë plazhit, në një nga vendet më të bukura në Izrael.

Kompleksi kryesor i ndërtesës është i rrethuar nga shtëpitë private luksoze pushimesh, një qendër tregtare dhe argëtimi, pishina, një klub nate, një palestër të pajisur plotësisht dhe një park të bukur që shërben si një oaz i gjelbër për banorët. Kompleksi ka gjithsej 365 apartamente luksoze që ndjekin trendet moderne të arkitekturës. Të gjitha apartamentet përfshijnë një dizajn shumë të sofistikuar, kanë hapësira të mëdha dhe ofrojnë pamje të pakufizuar për të parë.

Sistemi fasadës me performancë të lartë SMARTIA M7 u zgjodh për të "mbyllur" tre ndërtesat, duke përmbushur të gjithë stabilitetin dhe specifikimet e sigurisë, duke siguruar estetikë të shquar duke ofruar opsione të shumta të dizajnit. Përveç kësaj, një sistem i heqjes dhe rrëshqitjes me porosi është projektuar posaçërisht për të përmbushur kërkesat për pamjen e pakufizuar në det.

Sistemet arkitektonike ALUMIL të sofistukuara po kontribuojnë edhe një herë në realizimin e një projekti të kërkuar në shkallë të gjerë, duke siguruar një eksperiencë unike të jetesës.

Shto tek të preferuarat